Antioxidačné prípravky Antioxidačné prípravky

Doplňte pleti vitamíny antioxidačným krémom! Antioxidačná starostlivosť chráni pleť pred oxidačným stresom a škodlivými účinkami znečistenia. Je pre pleť živou vodou plnou vitamínov a zaručuje jej žiarivý vzhľad.

0 výsledok "Antioxidačné prípravky"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako zmierniť alergickú reakciu na tvári?

Pociťujete začervenanie, pnutie a brnenie na tvári po kontakte s domácimi produktmi, kozmetikou alebo po vystavení sa slnku? Pravdepodobne máte citlivú, reaktívnu pleť so sklonom ku kožným alergiám.

Ak chcete zmierniť tieto ťažkosti, musíte najprv zistiť, čo spôsobuje alergickú reakciu a odstrániť alebo prestať používať tento spúšťač.

Potom odporúčame dva ošetrujúce rituály, ktoré okamžite upokoja pálenie a podráždenie suchej pleti:

  1. Na zapálené miesto prikladajte obklady namočené do termálnej vody Avène v spreji približne na desať minút. Obklady opakovane zvlhčujte termálnou vodou.
  2. Na tvár naneste upokojujúci krém, ktorý rýchlo a trvalo zmierni nepríjemné pocity.

Ak je na vašej pokožke niekedy vlhký pocit namiesto suchého, použite lokálne vysušujúci regeneračný sprej Cicalfate.

Aby ste predišli opakovaniu alergickej reakcie na tvári, vo všeobecnosti sa vyhýbajte čistiacim prostriedkom a kozmetickým prípravkom obsahujúcim parfumy a agresívne zložky. Vyberte si hypoalergénne prípravky pre citlivú a reaktívnu pleť, ako je napríklad veľmi jemný odličovač pre citlivú až reaktívnu pleť Tolérance.

Pred nanesením mejkapu odporúčame počkať, kým sa pleť upokojí, a vybrať dermokozmetické výrobky, napríklad z radu Couvrance

Ak sú vaše kožné alergie na tvári závažné a/alebo sa opakujú a použitie upokojujúceho krému nestačí, neváhajte sa poradiť so svojím lekárom alebo dermatológom. Môže vás odporučiť k alergológovi, ktorý presnejšie určí látky, ktoré netolerujete. To vám pomôže zistiť, aká liečba alergie je pre vás najlepšia, napríklad antihistaminiká na zmiernenie opuchu, začervenania, svrbenia a vyrážok.

Ktorý upokojujúci krém zvoliť pre pleť náchylnú na alergie?

Ak chcete zmierniť citlivosť precitlivenej, reaktívnej, intolerantnej alebo alergickej pokožky, musíte sa vyhýbať krémom, ktoré obsahujú parfumy, éterické oleje a konzervačné látky, skrátka všetky látky, ktoré môžu tento typ krehkej pokožky dráždiť.

Na každodennú starostlivosť odporúčame vyberať prípravky na tvár s minimálnym množstvom zložiek, ako napríklad prípravky z nášho radu Tolérance Extrême. Tieto produkty, od čistiaceho mlieka až po hydratačné a upokojujúce krémy a masky, spĺňajú potreby citlivej pleti a zameriavajú sa na to najdôležitejšie.

Pre reaktívnu pleť naše laboratóriá vyvinuli rad upokojujúcich krémov Tolérance Control, ktoré upokojujú návaly horúčavy, kompenzujú dehydratáciu a obnovujú ochrannú kožnú bariéru. Vďaka patentovanej účinnej látke D-Sensinose tieto krémy zmierňujú mravčenie, pálenie, pnutie a celkové nepríjemné pocity na pokožke za menej ako tridsať sekúnd. Boli vytvorené dve textúry:

  • Upokojujúci regeneračný krém Tolerance Control, jemný a ľahký, určený pre normálnu až zmiešanú reaktívnu citlivú pleť.
  • Upokojujúci regeneračný balzam Tolerance Control, bohatý a krémový na suchú až veľmi suchú reaktívnu pleť.

Ak vaše začervenanie sprevádza svrbenie a pripomína skôr atopický ekzém, odporúčame vám upokojujúce krémy proti škriabaniu z radu Xeracalm A.D.

Tri uvedené rady upokojujúcich krémov využívajú technológiu Sterile Cosmetics®, t. j.:

  • Zloženie obsahuje len základné aktívne látky potrebné pre pleť.
  • Sterilizované zloženie a receptúra a sterilný bariérový obal.
  • Perfektný, hermeticky uzavretý ochranný obal.

A nakoniec, ak sa chystáte na slnko, aspoň každé dve hodiny aplikujte minerálnu ochranu pred slnkom (bez chemických filtrov) s ochranným faktorom SPF, ktorý zodpovedá vášmu fototypu a miere vystavenia sa slnku.

späť na začiatok